Czy współczesne telefony rzeczywiście są wodoszczelne?

 

Na rynku istnieją wodoszczelne modele telefonów, lecz nie oznacza to wcale, że możemy bez obaw z nimi nurkować lub używać ich podczas deszczu. Wystarczy bowiem, że w telefonie pęknie szybka, by woda zniszczyła urządzenie. Gwarancję pełnej ochrony da nam wyłącznie wodoszczelne etui na telefon.

Nie tylko na jachcie

Ochrona telefonu przed zalaniem jest bardzo istotna dla osób, które kochają żeglarstwo i nie chcą rozstawać się z telefonem podczas uprawiania swojego hobby. Wodoszczelność urządzenia będzie też niewątpliwym atutem dla wszystkich, którzy w przeszłości stracili dobrej klasy smartfona po nieopatrznym wylaniu na jego ekran szklanki wody. Telefon o podstawowym zakresie wodoszczelności, który określamy za pomocą normy IP, przyda się natomiast każdemu z nas, ponieważ pomoże uchronić sprzęt przed zniszczeniem, gdy przemokniemy podczas burzy lub postanowimy odebrać połączenie, stojąc w strugach deszczu. Ochrona smartfona przed szkodliwym działaniem wody jest więc bardzo przydatna, lecz nie zawsze producent urządzenia jest w stanie zapewnić ją w odpowiednim stopniu. Wystarczy bowiem, że w dobrej klasy telefonie pęknie szybka lub odchyli się zaślepka, aby utracił on swoją wodoszczelność. Jeszcze większe ryzyko zalania „nieprzemakalnego” urządzenia istnieje wtedy, gdy  odebraliśmy je z naprawy w serwisie. Wystarczy tylko niewielka ingerencja ze strony serwisanta, by telefon utracił wodoszczelność. Co zatem możemy zrobić, by uzyskać pewność, że nasz smartfon nie zostanie zniszczony przez wodę nawet wtedy, gdy wpadnie do głębokiej kałuży?

Wodoszczelne etui na telefon

Jeżeli chcemy swobodnie korzystać ze smartfona, niezależnie od pogody oraz stopnia wilgotności miejsca, w którym właśnie przebywamy, dokupmy do niego wodoszczelne etui. Estetyczna osłonka w żaden sposób nie przeszkodzi nam w korzystaniu z telefonu – wręcz przeciwnie, umożliwi obsługę ekranu dotykowego, osłaniając go jednocześnie przed deszczem. Wodoszczelne etui na telefon przyda się każdemu z nas, lecz absolutnie nie może go zabraknąć podczas wakacji, kiedy to często dotykamy ekranu mokrymi rękoma tuż po wyjściu z jeziora lub spacerujemy w strugach ciepłego deszczu.

Niezależnie od tego, czy posiadamy wodoszczelny, czy też zwykły model smartfona, zadbajmy o jego ochronę przed zalaniem. Aby uratować urządzenie przed nagłym kontaktem z wodą wystarczy jedynie kupić wodoszczelne etui na telefon https://digimania.pl/produkty/smartfon/etui-ochronne,2,3660. Dzięki niemu zyskamy pewność, że pozostaniemy w kontakcie ze światem niezależnie od warunków pogodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *