Rosnąca popularność kursów i szkoleń. Dlaczego warto je odbyć?

 

Minęły już czasy, gdy droga do wymarzonej pracy i wysokich zarobków wiodła przez studia. System edukacji nie nadąża za rozwojem technologii i zmieniającymi się potrzebami rynku. Kształci młode osoby tylko teoretycznie, nie dając prawie żadnych umiejętności praktycznych. Tytuł magistra stracił też na znaczeniu poprzez liczbę osób, jaka kończy studia. Ilość nie zawsze równa się jakości i tak jest w tym przypadku. Na znaczeniu zyskują więc szkolenia i kursy, które łatwiej i szybciej przystosowują się do zachodzących zmian. Dlaczego warto korzystać z kursów i szkoleń?

Rozwój zawodowy i prywatny

Nawet kończąc renomowaną uczelnię nie powinno się osiadać na laurach. Zdobyta wiedza podczas pięcioletniego kształcenia będzie aktualna tylko przez jakiś czas, a im dłużej odkłada się aktualizowanie wiedzy, tym trudniej jest później nadrobić zaległości. W takiej sytuacji przychodzą z pomocą przychodzą specjalistyczne szkolenia. Instruktorzy, od których wymaga się posiadania najnowszych informacji, wprowadzają w słuchaczy w temat w przystępny sposób. Dzięki pomocy mentora o wiele łatwiej jest odnaleźć się w nowo zdobytej wiedzy i przyswojeniu jej. To nie jedyny powód, dla którego warto dbać o swój rozwój.

 

Szkolenia nie muszą dotyczyć tylko tego, czym zajmujemy się zawodowo. Równie dobrze mogą być związane z naszym hobby i w tym przypadku poszerzanie wiedzy to czysta przyjemność. Ponadto, na kursie związanym z naszą pasją mamy szanse poznać nowych ludzi, z którymi możemy dzielić swoje zainteresowania.

 

Szkolenie onlinSzkolenie adwordse czy stacjonarne?

Zarówno kursy stacjonarne, jak i online mają swoje zalety i wady. W przypadku tych pierwszych, łatwiej o motywację do nauki oraz kontakt z mentorem i innymi słuchaczami. Minusem jest konieczność dojazdu na miejsce szkolenia, często poświecenia całego dnia oraz wzięcia urlopu na czas kursu. W przypadku szkoleń online, nauka najczęściej podzielona jest na moduły trwające do 30 minut, a każdy kursant może realizować naukę w dogodnym czasie. Niestety, trudniej w ich przypadku o zacieśnianie więzów z innymi i trudniej zmotywować się do samodzielnej nauki.

 

Co zdobywasz dzięki kursom i szkoleniom?

  • Nowe praktyczne umiejętności – tematyczne szkolenia i kursy są nastawione na przekazywanie konkretnej wiedzy. W przeciwieństwie do studiów, w planie nie ma przedmiotów, które niczego nie wnoszą.
  • Podnoszenie kwalifikacji – kursy to dobry sposób na poszerzenie swojej wiedzy i podszkolenie umiejętności. Być może jesteś ekspertem w swojej dziedzinie, ale świat dookoła się zmienia, a technologia wciąż idzie do przodu. Nie jest możliwe bazowanie na jednorazowo zdobytej wiedzy przez całe życie.
  • Możliwość wymiany doświadczeń z osobami z branży – na szkoleniach możesz poznać nowych ludzi, którzy chętnie podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, by ułatwić Ci start w nowym zawodzie lub podpowiedzą, jak lepiej wykorzystywać posiadane już umiejętności.
  • Możliwość nawiązania współpracy – na szkoleniach łatwo nawiązać kontakty biznesowe, które w przyszłości mogą zaowocować wieloletnią współpracą.
  • Większa szansa na awans – nieustanne podnosząc swoje kwalifikacje pokazujesz przełożonym, ze poważnie podchodzisz do swojej pracy. Szef na pewno to doceni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *