Podstawowe programy w firmie

pracownik przed monitorem

 

Prowadzenie firmy bez komputera i dostępu do internetu wydaje się być nie możliwe. Jednak, aby w pełni rozwijać własna firmą, należy również korzystać z odpowiedniego oprogramowania wpierającego pracę własną lub pracowników.

E-mail, arkusze, edytory

Nieodzownym narzędziem w firmie, branża nie jest istotna, jest arkusz kalkulacyjny. Wykorzystując moce obliczeniowe procesorów w naszych komputerach tworzymy tabelki, wykresy, symulacje, obliczamy przychody i rozchody. Dzięki zaawansowanym funkcjom matematycznym i finansowym łatwiej jest nam orientować się jak dobrze prosperuje nasza firma. Kolejnym narzędziem wpierającym prace w firmie jest edytor teksu. Umożliwiający tworzenie pism firmowych, a wbudowany słownik zapewni mam dbałość o ortografię języka polskiego. Jednak każdy stworzony dokument należy przedstawić komuś innemu, dlatego też należy korzystać w firmie z odpowiedniego oprogramowania pocztowego, umożliwiającego wysyłania e-maili z adresu firmy. Te trzy podstawowe programy komputerowe są najczęściej dostępne wraz z systemem operacyjnym na naszym komputerze. Jednak na rynku oprogramowania jest dostępny duży wybór podobnie działających, a niekiedy zapewniających lepsze funkcje. Jednak są to tylko programy pomocnicze, bez których nie można się obejść w codziennej pracy.

Faktura za fakturą

kobieta przed monitorem

W każdej firmie dokumentem zapewniającym obrót pieniędzy jest faktura. Do wystawienia faktury wystarczy prosty arkusz kalkulacyjny, ale w przypadku kiedy faktury wystawiane są codziennie to może nie wystarczyć. Odpowiedni nawet prosty program do faktur zapewni kontrolę nad nadawanym jej numerem, datą wystawienia i datę księgowania, taki program oferuje firma Reset2 http://www.reset2.pl/oferta/standard/r2faktury. Wraz z rozwojem firmy liczba faktur wrasta, jak również liczba popełnianych przy ich wystawianiu błędów. Dlatego warto zadbać, aby nasz program do faktur miał możliwość wystawiania fakturę korektę, czy też faktur proforma. Niekiedy proste programy do faktur zapewniają również prowadzenie gospodarki magazynowej, tworzenie bazy kontrahentów, jak również ustawiania cyklicznych alertów przypominających o zbliżających się opłatach np. za energię elektryczną. Bardziej rozbudowane programy do faktur pozwalają na korzystanie kilku użytkowników jednocześnie, wbudowany mają własny kalendarz, który umożliwia kontrolowanie niezapłaconych jeszcze faktur przez kontrahentów. Wraz z rozwojem firmy wzrastają potrzeby w oprogramowaniu warto, więc rozważyć możliwości prostych programów do faktur, które z pewnością zapewnią pełną kontrolę finansową w porównaniu z arkuszem kalkulacyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *