Dlaczego warto nosić ze sobą karty płatnicze

Credit cards

Karta płatnicza od kilku dobrych lat stała się nieodłącznym elementem każdego wyjścia na zakupy. Konsumenci coraz rzadziej decydują się na noszenie przy sobie gotówki, a zamiast tego coraz częściej wybierają bezgotówkowe formy płatności. Nie może to dziwić – płatność kartą to przyszłość, której nie da się zignorować.

Jakie są zalety kart płatniczych?

Dla przeciętnego konsumenta realizacja transakcji przy użyciu karty płatniczej to przede wszystkim ogromna wygoda i komfort. Płatności realizowana są błyskawicznie i automatycznie odnotowywane na koncie. Znika problem związany z koniecznością posiadania przy sobie, a następnie odliczenia określonej kwoty gotówki. Klient nie musi nosić mieć przy sobie żadnych środków pieniężnych – jedynym elementem potrzebnych do wykonania transakcji jest karta płatnicza lub kredytowa. Jedyne, co musi zrobić sprzedawca to zapewnić sprawnie działający terminal płatniczy.

Rezygnacja z operacji gotówkowych to także ogromne udogodnienie dla sprzedawców. Wszystkie środki trafiają od razu na ich konto, więc znika potrzeba przechowywania pieniędzy w kasie, a następnie przetransferowanie ich do najbliższego oddziału banku. Spadają koszty operacyjne i logistyczne – firma działa szybciej i płynniej. Terminal płatniczy pozwala też redukować kolejki np. w dużych sklepach wielobranżowych. Klient przy kasie po prostu korzysta z przypisanej do niego karty, a sprzedawca potwierdza rozliczenie płatności.

Dlaczego karty płatnicze są takie przydatne?

Buying with Credit Card

Oszczędność czasu i wygoda to nie jedyne zalety związane z realizacją transakcji bezgotówkowych. Posiadanie i korzystanie z karty płatniczej może wiązać się dodatkowymi benefitami, które – na pierwszy rzut oka – mogą wcale nie wydawać aż takie oczywiste.

Jednym z plusów korzystania z takiej karty jest możliwość udziału w różnych programach rabatowych i cashback. Banki, w porozumieniu z wieloma sprzedawcami, bardzo często udostępniają możliwość zrobienia tańszych zakupów jeżeli są one realizowane drogą elektroniczną. Podobnie działają punkty cashback, pozwalające otrzymywać przy każdym zakupie specjalny rodzaj „waluty”, który można później wykorzystywać do otrzymania np. dodatkowych zniżek czy ciekawych gadżetów.

Innym ciekawym pomysłem może być też udział w programie lojalnościowym. Kupując kilka razy pod rząd w danym sklepie, klient zostaje „wynagrodzony za lojalność” otrzymując specjalny rabat lub nawet gratisową usługę. Ten rodzaj działania bardzo często stosowany jest w branży gastronomicznej, gdzie po określonej liczbie wizyt, odwiedzający dostają możliwość skorzystania z bezpłatnego produktu np. w postaci gotowego dania, będącego w ofercie sprzedawcy.

Czy warto korzystać z karty płatniczej?

Odpowiedź jest bardzo prosta – zdecydowanie warto! Karta płatnicza to nie tylko wygoda transakcji, ale także szereg korzyści jakie mogą odczuć kupujący. Płatność bezgotówkowa to idealna forma płatności dla obu stron, zarówno dla konsumentów, jak i firmy, która oferuje swoje usługi lub produktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *